Historie

Vraťme se do roku 2001. Do doby, kdy se v Ostravě hrálo techno na každém kroku, do doby kdy v Ostravě existovaly kluby jako Planet, Alcatrazz, Štola či Větrák, na ostravském výstavišti se pořádaly párty Tajmahal. Tehdy se to stalo. Čtyři nenápadní lidé z Karviné se rozhodli, že už je nebaví svou oblíbenou hudbu jen poslouchat a pořidili si gramofony. V té době celkem dobré Stantony STR-80 a mixák Ecler Smack PRO3. Začali si kupovat vinyly a učit se základům DJingu. Protože to byli lidé vytrvalí a pro elektronickou hudbu měli velké nadšení, brzy jim šlo hraní celkem pěkně od ruky. Dali si přezdívky Skart, Šmukatuk, Ritual69 a Dealer, svou crew pojmenovali Technecium. Za nedlouho získali angažmá snad ve všech klubech zmíněných v druhé větě. Dealer s Ritualem69 si zahráli třeba i v olomouckém Depu 9.

Právě sety dvojice Dealer a Ritual69 dokázaly nejednou roztancovat parket ostravského Alcatrazzu.  Za největší úspěch Rituala69 se dá bezesporu považovat hraní na festivalu Colours of Ostrava v roce 2002. Pozadu nezůstal ani Skart, který také několikrát vystoupil ve zmíněných ostravských klubech a zahrál si například v příborském klubu Letka po boku slovenského řezníka Bosse (tehdy ještě jako techno DJ).

Je škoda, že Ritual69 nakonec na techno zanevřel a djingu se v současné době aktivně nevěnuje… :-( Občas se objevuje na lineupech akcí Technecium crew pod nickem Substral jako DJ propagující styly goa nebo progressive trance.

Jediným zástupcem stylu DNB byl Šmukatuk. Nyní vystupuje pod nickem Struna a je známý především návštěvníkům Pubu Podkova (bývalý Mushroom), kde pořádá skoro pravidelné poslechovky ve spolupráci v s karvinskou partičkou basstillbeat.

Vzhledem k tomu, v jaké době kluci začínali se svým koníčkem, je až s podivem, že dnes nejsou slavnější. Třeba se to ale brzy změní… :-)

Crew

MaSo
DJ MaSo Nejmladší člen karvinské Technecium crew. DJingu se dostal kolem roku 2005, kdy ho techno naprosto uchvátilo. Vyzbrojen pár vinyly slovenského lámaného techna se přihlásil do DJ školy, kterou vedl karvinský DJ Červajzzz. Později se seznamuje s borci z Technecium crew, kteří mu ochotně půjčují svou techniku i domů, aby mohl trénovat, za což jim velmi děkuje. Největší dík ale patří rozhodně Dealerovi, který s ním absolvoval nespočet tréninkových hodin v naší zkušebně – garáži, kde se za zvuku hlasitého syrového techna formoval MaSův sound a mixovací schopnosti.V současné době by se jeho styl dal definovat jako taneční industrial techno. Pomocí rychlého střídání tracků a rychlého mixování, se snaží o to, aby jeho sety nebyly monotónní, ale naopak velmi zábavné a pestré. Mezi jeho oblíbené producenty patří: Agony Foces, Exium, Funciton, Voidloss, Bas Mooy, Reeko, James Ruskin, Radial, BMB, Lag, A. Paul nebo slovenští zabijáci Toky, Dalo a Boss, z českých producentů pak Elektrabel, Dialect a Pluge. Ke svému hraní nejraději používá gramofony v kombinaci z DVS Mixvibes Cross. Ve spolupráci s ostatními členy Technecia vymyslel koncept multistylové párty Equalizer a posléze ji uspořádal v klubech jako ostravský Marley, Klid, opavské Depo, či karvinský Baron.

Občas vystupuje společně s “oddílovým” kolegou Dealerem pod pseudonymem Jahůdka vs. Broskvička. V tomto projektu se snaží lidem připomenout starší techno pecky a poctivý vinylový zvuk. Projekt sklidil úspěch např. na akci Techýnko v ostravském Fabricu nebo v Bogotě na Lexikonu.

Za dobu své DJské praxe si zahrál snad ve všech důležitých moravskoslezských klubech jako ostravský Fabric, Marley, Klid nebo Bogotá a také v opavském Depu. V létě 2013 vystoupil na všech stěžejních open airech v moravskoslezském kraji (Zodiac na Hlučínském jezeře, a pak společně s Dealerem na Beats 4 Love v Ostravě).

Vystoupil po boku Djs jako: Takaaki Itoh, Kaisersoze, Boss, Toky, Ian Blond, Raa.O, Robiq, Test-R aka Code69, K.Sandra, Dialect, Pluge, No-oN, Thomas Cook a spousta dalších.

Dealer
DJ Dealer Dealer je technicky velmi zručný DJ. Jeho mixy jsou přesné a dlouhé, je to jistě dáno tím, že má za sebou už třináctiletou zkušenost s mixingem. Dealerův zvuk by se dal popsat jako funky-groovy někdy i tribal techno. Jeho sety jsou velice energické a dokáží zvednout ze židle skoro kohokoliv. Mezi jeho oblíbené producenty patří například Hardcell, Oliver Ho, Deetron, Samuel L. Session a Misjah. Je vášnivým sběratelem vinylů. Jeho sbírka už čítá několik stovek kusů černých placiček. Nejraději hraje na gramofony, ale zvládne ukočírovat i pár CD přehrávačů.V současné době nejraději rozdává rozjařeným partypeople rytmy ve stylech house, deephouse a techhouse. Jeho house sety jsou plné klubových rytmů a vokálů s prvky acidu. Samozřejmě, tracklist jeho housového setu je velice ovlivněn techno minulostí. Tracky mají tvrdší groove, temnější táhlé melodie a hypnotický techno-like rytmus.

Mezi jeho nejoblíbenější netechno producenty patří: KiNk, Maya Jane Coles, Deetron, Shur-I-Kan, D.Diggler.

Ať už jsou jeho housové úlety jakékoliv, nikdy nepohrdne vystoupením s kolegou MaSem v projektu Jahůdka vs. Broskvička, kde s radostí opráší své techno placky a rozsype do placu hutné beaty.

Jahudka vs. Broskvička
Duo Jahudka vs. Broskvička Duo Jahudka vs. Broskvička vzniklo skloubením předchozích dvou jmen. Snaží se přivést zpět k životu starý poctivý vinylový techno zvuk. Jedná se o B2B set na dvou gramofonech, nevylučují ovšem, že v budoucnosti přidají další dva. Ve svých setech nepoužívají jakoukoliv digitální techniku a hrají pouze z klasických vinylů. Snaží se hrát tracky které mají syrový oldschool zvuk známý především z dřivejších dob.

Sami o sobě říkají: “Při poslechu našeho setu si přijdou na své fanoušci poctivého oldschool techna a pravého vinylového zvuku. Na gramofonech střídáme vinyly od producentů jako např.: Hardcell, Oliver Ho, Regis, James Ruskin a nezapomínáme ani na slovenské “bratry” Tokyho, Bosse a Dala. Věříme, že díky našemu způsobu mixování, jsou naše sety pro všechny posluchače velmi zábavné.”

Skart
DJ Skart Sám o sobě říká:
“K elektronické hudbě jsem se dostal asi v roce 1997. O 3 roky později jsem si v roce 2000 pořídil gramofony. Začal jsem s technem, kterému jsem se věnoval po celou dobu. Po těch 7 letech mi techno začalo připadat už ne tak zábavné a kvalitní, jako tomu bylo dříve. Přestaly vycházet věci, které mi přišly zajímavé. Tak nějak pozvolně jsem začal přecházet k breakbeatu, který mi přišel mnohem tanečnější a zábavnější. Naplno se breakbeatu věnuji od začátku roku 2007 a musím říci, že mě tento styl naprosto uchvátil. Mám rád všechny tváře breakbeatu, ale nejbližší jsou mi tvrdé a temné rytmy (což je nejspíše pozůstatek vlivu techna). I přesto mám velice rád veselý a energický breakbeat. Kam přesně se budu dále odvíjet bych nechal zatím raději otevřené :) K oblíbeným producentům bych zařadil Aquasky, Autobots, Breakfastaz, Deekline & Wizard, Deep Impact, Def Inc, Distortionz, DJ Icey, DJ Quest, Dylan Rhymes, Far too loud, Freestylers, Krafty Kuts, Phat Riderz, Splitloop, Takomo…Z labelů je to Against the Grain, Bombtraxx, Botchit&Scarper, Broke, Cyberfunk, Hardcore Beats, Passenger, Streetwise, Supercharged, Trans:verse…”Zbývá jen dodat, že dnes již DJ Skart ke svému hraní nepoužívá gramofony, ale DJ konzoli Traktor S4, která dává jeho setům úplně jiný rozměr.

Ukázky setů najdete v sekci Audio.

Pokud byste měli zájem o vystoupení kteréhokoliv z našich DJ’s, prosím kontaktujte nás na booking(zavináč)technecium(tečka)cz.